Return to Monkey Island Haziran ayında Apple Arcade’e geliyor

Apple, önümüzdeki ay Arcade ismini verdiği video oyunu içerikli abonelik sistemine Return to Monkey Island oyununu dahil edecek. Bu, 1991’de piyasaya sürülen Monkey Island 2: LeChuck’s Revenge’den bu yana serinin yaratıcısı Ron Gilbert tarafından seriye yapılan ilk yeni giriş. Oyun hala Maymun Adası’nın sırrını ortaya çıkarmak için bir yolculuğa çıkan korsan Guybrush Threepwood’un etrafında dönüyor.

Threepwood’un eşi Elaine Marley ve baş düşmanı zombi korsan LeChuck’ın da yer aldığı yeni oyunda, eski oyunlardan tanıdık bazı yerleri göreceksiniz. Return to Monkey Island halihazırda App Store’da mevcut ancak 6 Haziran’da Apple Arcade’e geliyor; burada aboneler, abone olmayanların satın alması gereken uygulama içi satın alımlar da dahil olmak üzere oyunun tamamına erişebiliyor.

Return to Monkey Island Haziran ayında Apple Arcade’e geliyor

Ubisoft’un Rabbids: Ubisoft’un Legends of the Multiverse oyunları, Playgendary’nin Tomb of the Mask ve GameHouse’un Fabulous – Wedding Disaster oyunlarıyla birlikte aynı tarihte abonelik hizmetine geliyor.

Ancak bu oyunlar Arcade‘de mevcut olmadan önce Where Cards Fall ilk olarak Apple Vision Pro’ya çıkacak. Yetişkinliğe yönelik bir anlatıma sahip olan ödüllü bulmaca oyunu, özellikle karma gerçeklik başlığı için tasarlanmış dokunsal kontrollere sahip olacak.

Oyuncuların, çeşitli manzaralarda dolaşabilmeleri için kartlardan bir evle köprüler, patikalar ve diğer yapılar inşa etmek için doğal hareketleri kullanması gerekecek. Apple Vision Pro için Where Cards Fall da 30 Mayıs’ta satışa sunulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir